ECTACO Inc | Czytnik książek elektronicznych jetBook Color

See on Scoop.itElectronic dictionary

www.ectaco.cz

 

Ectaco JetBook Color to pierwszy na rynku kolorowy czytnik książek elektronicznych oparty na technologii E-Ink. Urządzenie to zadebiutowało już w zeszłym roku, jednak dostępne było jedynie na terenie Rosji, gdzie sprawdzano czy czytnik ten mógłby znaleźć zastosowanie w edukacji, wyniki były obiecujące. W związku z tym kilka miesięcy później firma Ectaco wypuściła na rynek wersję anglojęzyczną.

W tej chwili Ectaco JetBook Color posiada wsparcie dla kilku języków w m.in.: rosyjski, angielski, hiszpański, portugalski, niemiecki oraz kilka innych. W przyszłości ta lista ma się powiększyć między innymi o język polski.

 

Odczytuje standardowo pliki formatów: PDF, ePub, Mobi, PRC, RTF, TXT, FB2, djvu, JPG, Gif, PNG, BMP. Zaznaczyć też trzeba, iż urządzenie to zdobyło prestiżową nagrodę w dziedzinie innowacji edukacyjnych, Innovation Award Winner na targach CES 2012.

 

Recenzje przedstawiam dopiero teraz a nie zaraz po zakupie, ponieważ wiele z zapowiadanych opcji było niedostępnych. Pojawiały się też liczne błędy przeszkadzające w użytkowaniu. Na szczęście naprawiono dużą cześć z nich w pierwszej większej aktualizacji (druga planowana jest na pierwszego kwietnia). Teraz wreszcie JetBook Color może zacząć pokazywać swoje możliwości.

 

www.ectaco.fr, www.ectacoinc.co.uk

See on ectaco.blog.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s